Przybliżymy Wam nieco bliżej materiały, które używamy do produkcji naszych majtkowych wyrobów. Każdy z naszych materiałów ma polskie pochodzenie oraz niezbędne certyfikaty, które zapewniają bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą, zwłaszcza tą najwrażliwszą.

Podzielimy nasze materiały na dwie grupy: Materiały pochodzenia naturalnego oraz materiały poliesterowe.

Materiały pochodzenia naturalnego, czyli: dzianina bambusowa, dzianina bawełniana Single Jersey, płótno bawełniane 100%

  • Zaczniemy od przybliżenia Wam naszej dzianiny bambusowej, to z niej od samego początku powstają nasze majtki. To w niej zakochaliśmy się od pierwszego złożenia. Kto już nosił nasze majtki, ten pewnie ma podobne odczucia. Bambus to roślina występująca głównie w Azji. Potrafi przyrastać nawet 1 metr na dobę. Uprawa jest bardzo wydajna, a w porównaniu do bawełny, zbiory bambusa z takiej samej powierzchni są dziesięciokrotnie większe. Co sprawia że sama uprawa go jest o wiele bardziej ekologiczna! Na korzyść bambusa przemawia również to, że jest rośliną posiadającą właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, a więc odporną na ataki szkodników. W naszej dzianinie znajdziesz 7% elastanu, który sprawa, ze dzianina idealnie dopasuje się do Twojego ciała.
  • Bawełniana Dzianina jednołożyskowa (Single jersey) jest gładka, miękka i ciepła w dotyku. Ponadto ma ścisłą, gładką strukturę i nie prześwituje. Cieszące się niezmiennym powodzeniem włókna bawełniane gwarantują wysoki komfort użytkowania. Dzięki nim dzianina jest przewiewna oraz higroskopijna, a wchłonięta wilgoć w niewielkich ilościach nie jest wyczuwalna w dotyku. Dzięki zawartości ok 7% elastanu idealnie dopasowuje się do kształtów.
  • 100% płótno bawełniane, z którego szyjemy dla Was luźne bokserki i szorty, to świetny wybór dla osób stawiających na 100% natury.

Materiały poliesterowe.

  • Poliester może z czasem się kojarzyć źle, ale jest to niezwykły i trwały materiał, który służy do produkowania strojów kąpielowych i sportowych. Również i my, produkujemy z niego stroje, ale też majtki sportowe. To właśnie na nim znajdziecie niezwykłe nadruki i stworzycie własne majtki. Porządny poliester, to strzał w 10! Jeżeli zależy nam na wygodzie!